Administration Phone Numbers

RECEPTION – 9757 0700

DEPUTY PRINCIPALS
Upper School – Kara Beecham – 9757 0707 
Student Services – Hetty Bogerd – 9757 0720
Curriculum – Andrew Hill – 9757 0710
Resources – Merv McKillop – 9757 0702

MANAGER CORPORATE SERVICES/FINANCE – Cristina Oliveira – 9757 0704

OPERATIONS MANAGER –  Lee Pike – 9757 0703

Learning Area Leaders

Mr Patrick Marzohl
HOLA HASS and Languages
[email protected]

Ms Christine Edgar
HOLA English
[email protected]

Mr Shane Joyce
HOLA Health & PE
[email protected]

Mr Alex Bayley
HOLA Mathematics
[email protected]

Mr Liam Smith
HOLA Science
[email protected]

Mrs Michelle Miller
HOLA Vocation Education & Training
[email protected]

Ms Meredith McCormack
HOLA Arts
Meredith.McCor[email protected]

Mrs Kylie Marsh
HOLA Technology & Enterprise
[email protected]

 

Staff Directory

Name

Surname

Title

Email

John

ATKINS

Teacher Science

[email protected]

Christopher

BAILEY

Teacher Social Studies

[email protected]

Craig

BARNETT

Teacher Design & Technology

[email protected]

Alex

BAYLEY

Head Of Dept Mathematics

[email protected]

Kara

BEECHAM

Deputy Principal

[email protected]

Hetty

BOGERD

Deputy Principal

[email protected]

Chris

BUCKLAND

Teacher Mathematics

[email protected]

Susan

BUCKLAND

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Paul

CHAMBERLAIN

Teacher Science

[email protected]

Melanie

CHAPELL

Teacher Mathematics

[email protected]

Thomas

CURTIN

Teacher Social Studies

[email protected]

Rasidah

DOBBS

Teacher Science

[email protected]

Gregory

DRAPER

Teacher English

[email protected]

Katherine

DUNBAR-SMITH

Teacher Social Studies

[email protected]

Emma

DZIADULEWICZ

Teacher Career & Voc Educ

[email protected]

Christine

EDGAR

Head of Dept English

[email protected]

Lisa

ELLIOTT

Teacher Mathematics

[email protected]

Paul

FARMER

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Raylene

FIELD

Teacher Home Economics

[email protected]

Benjamin

FINCH

Teacher Social Studies

[email protected]

Roslyn

GARSTONE

Teacher Home Economics

[email protected]

Sarah

GOYDER

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Amanda

GRADISEN

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Marian

GRAPES

Teacher Lang Other Than Engl

[email protected]

Nola

GREGORY

Teacher Home Economics

[email protected]

Josh

HARDY

Teacher Computing

[email protected]

Sarah

HARDY

Teacher Music

[email protected]

Craig

HEALY

Teacher Science

[email protected]

Natasha

HILL

Teacher English

[email protected]

Andrew

HOST

Principal

[email protected]

Belinda

HOWSE

Teacher Home Economics

[email protected]

Hannah

JAMES

Teacher English

[email protected]

Matthew

JOHNSTON

Teacher Career & Voc Educ

[email protected]

Heath

JOHNSTONE

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Shane

JOYCE

Head Learning Area Health & PE

[email protected]

Shelley

JOYCE

Teacher Social Studies

[email protected]

Caroline

JUNIPER

Teacher Art/Crafts

[email protected]

Jenelle

KEDING

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Martin

KEEN

Teacher Social Studies

[email protected]

Samantha

KINGSTON

Teacher Career & Voc Educ

[email protected]

Nakita

KITSON

Teacher English

[email protected]

Jesse

KNAPP

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Stuart

KUPFER-HOLLIS

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Iris

KUPFER-HOLLIS

Teacher Science

[email protected]

Tony

LANE

Teacher Music

[email protected]

Andrea

MANNERS

Teacher Music

[email protected]

Kylie

MARSH

Head Of Dept Design & Tech

[email protected]

Patrick

MARZOHL

Prog Coordinator Social Stud

[email protected]

Kathryn

MARZOHL DUFFY

Teacher Art/Crafts

[email protected]

Danielle

MAYORS

Teacher Music

[email protected]

Meredith

MCCORMACK

Head Of Learning Area Art

[email protected]

Angela

MCCOY

Teacher Lang Other Than Engl

[email protected]

Mervyn

MCKILLOP

Deputy Principal

[email protected]

Aaron

MCRAE

Teacher Design & Technology

[email protected]

Mark

MEYER

Teacher Science

[email protected]

Michelle

MILLER

Program Coordinator

[email protected]

Michael

MUNRO

Teacher Mathematics

[email protected]

Jason

NELSON

Teacher Social Studies

[email protected]

David

NEWSTEAD

Teacher Design & Technology

[email protected]

Michael

NIKULINSKY

Teacher Art/Crafts

[email protected]

Alana

NORTON

Teacher Mathematics

[email protected]

Cristina

OLIVEIRA

Manager Corporate Services

[email protected]

Carrie-Ann

PHILIPS

Teacher Mathematics

[email protected]

Lee

PIKE

Prog Coord Business Educ

[email protected]

Julienne

POGUE

Teacher Home Economics

[email protected]

Bettina

PRETSEL

Teacher English

[email protected]

Carolyn

RALPH

Teacher Education Support

[email protected]

Angela

RAMIREZ

Aboriginal & Islander Ed Offic

[email protected]

Corien

RIDLEY

Manager Corporate Services

[email protected]

Dianne

ROBERTS

Teacher English

[email protected]

Sandra

ROBERTSON

School Community Nurse

[email protected]

Serena

ROBINSON

Nurse

[email protected]

Leah

ROONEY

School Psychologist

[email protected]

Thomas

ROSSITER

Teacher Career & Voc Educ

[email protected]

Jonathan

RUSSELL

Student Support Officer

[email protected]

Leah

RUSSELL

Teacher English

[email protected]

Kathryn

SEISUN

Chaplain

[email protected]

Berin

SLUITER

Teacher Phys & Health Educ

[email protected]

Stacey

SMART

Teacher Music

[email protected]

Liam

SMITH

Head Of Dept Science

[email protected]

Della

SMITH-RAWLINS

Teacher English

[email protected]

Petra

STENE

ICT Coordinator

Petra.Stene#education.wa.edu.au

Garrath

STEWART

Teacher Mathematics

[email protected]

Michelle

SZYMANSKI

Teacher English

[email protected]n.wa.edu.au

Alexander

TEMBY

Teacher Social Studies

[email protected]

Jessica

THOMAS

Teacher English

[email protected]

Ian

THWAITES

Teacher Design & Technology

[email protected]

Daniel

TOMASI

Teacher English

[email protected]

Justin

TWEDDLE

Teacher Design & Technology

[email protected]

Matthew

WALTERS

Teacher Mathematics

[email protected]

Laura

WAYWOOD

Teacher Science

[email protected]

Andrea

WEST

Teacher Science

[email protected]

Corinne

WESTAWAY

Teacher Mathematics

[email protected]

Vicki

WILLIAMSON

Teacher Computing

[email protected]

Sara

WILLMOTT

Teacher English

[email protected]

Hayley

WILLS

Teacher English

[email protected]

Peter

WRIGHT

Farm Manager

[email protected]